Výsledky vyhledávání

Ako si vybrať správnu realitnú kanceláriu.

od Marián Drinka dňa 15. januára 2021

Na trhu je množstvo realitných kancelárii. Ako si máte vybrať v takom množstve tú správnu? Veď každá z nich sľubuje najvýhodnejší predaj vašej nehnuteľnosti, kompletný právny servis, rýchly a bezproblémový obchod, seriózne vystupovanie maklérov, prezentáciu ponúk na rôznych realitných portáloch, atď. … Ťažko sa v tom vyznať.

Ak chcete zveriť predaj, alebo prenájom nehnuteľnosti profesionálom a hľadáte toho najlepšieho partnera pre Vás, dbajte pri výbere na tieto odporúčania:

Pozrite si, ako daná kancelária prezentuje nehnuteľnosti, ktoré má vo svojej ponuke. Najpravdepodobnejšie je, že vaša nehnuteľnosť bude prezentovaná takým istým spôsobom. Fotografie sú to prvé, čo klienta upúta, alebo odradí. Tmavé fotografie či neporiadok na fotkách, potencionálneho kupujúceho odradia a následne musí predávajúci pristúpiť k zníženiu ceny z dôvodu malého záujmu. Takto si to pravdepodobne asi nepredstavujete. Kvalitné profesionálne fotografie pridajú na atraktívnosti a zvýšia potenciál Vašej nehnuteľnosti. Páči sa Vám, ako prezentuje realitná kancelária ponuku nehnuteľností na fotografiách? Ak áno, kancelária má u Vás plus.

Pri výbere realitnej kancelárie berte do úvahy aj webovú stránku, akou sa kancelária prezentuje. Je to jej výklad, vizitka firmy. Vaša nehnuteľnosť bude prezentovaná aj tam. Páči sa Vám prehľadnosť stránky, dizajn, popisy a fotografie? Ak áno, táto kancelária má u Vás ďalšie plus.

Je tiež nevyhnutné osobné stretnutie s maklérom. Je to človek, ktorý Vás bude zastupovať pri rokovaniach s potencionálnym záujemcom a od jeho schopností záleží dobre zrealizovaný obchod. Príjemný, priateľský a profesionálny prístup je alfou a omegou k tomu, aby bola pri obchodných stretnutiach dobrá atmosféra, ktorá obe strany povedie k úspešnému zavŕšeniu obchodu. Ak sa Vám vystupovanie makléra páči a boli by ste radi, aby Vás zastupoval, realitná kancelária má u Vás ďalšie plus.

Nezabudnite si tiež na osobnom stretnutí prejsť s maklérom benefity a výhody, ktoré vám spolupráca s ním prinesie. Ľahko si potom viete porovnať výhody spolupráce s danou realitnou kanceláriou oproti ostatným.

Ďalšou otázkou nad ktorou sa môžete zamyslieť je množstvo ponúk. Menej je niekedy viac. To platí aj v tomto prípade. Má kancelária vo svojom portfóliu veľa, alebo málo ponúk? Maklér, ktorý má v  ponuke veľa nehnuteľností, môže byť zahltený prácou tak, že sa nedostatočne venuje každému obchodu a to vedie k nahromadeniu nezrealizovaných  obchodov. Pri menšom počte má maklér lepší prehľad, rýchlejšie a promptne reaguje a rýchlejšie smeruje k cieľu – zrealizovaniu obchodu.

Verím, že Vám tieto rady pomôžu pri výbere Vašej, tej najlepšej realitnej kancelárie.

Zdieľať

Porovnat